Sůl nad zlato a ta z Mallorky ještě víc

Do kuchyně si pustíme jen to, čemu věříme. Proto si zakládáme na používání pečlivě vybraných premiových produktů, mezi které bezesporu patří i sůl Flor de Sal d’Estrenc. Jedná se o nejkvalitnější 100% mořskou sůl na světě a to díky unikátním podmínkám na Baleárském ostrově Mallorca a šetrnému způsobu zpracování. Její těžba na místních plážích je již tradicí, o jejich výhodách věděli už staří Římané.

Solná jezera, neboli saliny se nacházejí v chráněné krajiné oblasti uprostřed přírodního parku. Na povrchu salin vykvétá v období od května do září solný květ, který vytváří tenkou solnou krustu. Ta se sbírá ručně do proutěných košů a následně se rozprostře na sušící stoly. Vlivem vánku a slunce se voda odpařuje a zůstává prémiová, nerafinovaná mořská sůl. Ta má díky tomuto zpracování 20x více hořčíku, 2x více draslíku a vápníku a o dalších až 80 minerálních a stopových prvků více než běžná mořská sůl. Obsah chloridu sodného je přitom velmi nízký a je tak vhodná i pro lidi, kteří mají vysoký krevní tlak.

Sůl Flor de Sal d’Estrenc je právem označována jako “královna solí” nebo “kaviár mezi solemi”. V našich Bottegách si můžete koupit sůl čistě přírodní, nebo obohacenou různými bylinkami, ovocem nebo květy. Mezi naše oblíbené patří sůl s černými olivami, růží nebo se směsí středomořských bylinek. Přijďte si najít svého favorita! Soli od Natural Mallorca jsou dostupné v La Bottega di Finestra, La Bottega Bistroteka, La Bottega TusarovaLa Bottega Gastronomica.