NOVINKY

NEAPOLSKÁ PIZZA V GASTRONOMICE

V LA BOTTEGA GASTRONOMICA rozpalujeme pec! Nadýchané těsto, vysoké okraje sežehnuté ohněm, šťavnatá rajčatová omáčka z rajčat San Marzano, mozzarella fior di latte, parmezán a bazalka. Nejzákladnější a naše nejoblíbenější kombo neapolské pizzy, na kterou si můžete nově zajít i do Gastronomicy v Ondříčkově ulici. Šéfkuchař Daniel Holan vám kromě tradičních kombinací pizz nabídne i pár vyladěných podle jeho vlastní invence, takže si na své přijdou opravdu všichni. 

ZIMNÍ MENU

Šéfkuchař Jakub Čadina se při tvorbě zimního menu nechal inspirovat vlivem asijské kuchyně, ta je jeho oblíbenou a svou chutí se ať už více či méně propsala do každého chodu. Jakub jej tvořil s respektem k sezóně. Zaměřil se na zimní ingredience a kromě nich pracoval hodně s chutí. Soustředil se na perfektní zvýraznění a dotažení každého chodu. V menu použil ingredience obsahující umami, tzn. pátou chuť. Pracuje tak třeba s řasou kombu či hoblinkami sušeného tuňáka bonito. Věříme, že vás jeho fúze chutí z Itálie a Asie bude dost bavit.

CHIANTI & LANÝŽE

Přijďte si vychutnat jedinečné degustační menu s lanýži a vinařstvím Nittardi. Celý večer 12/11/2019 se ponese ve společnosti toho nejlepšího z Itálie, Chianti & lanýže. Užijte si Itálii na talíři v celé její kráse.

PODZIMNÍ MENU

Do nového menu šéfkuchař Jakub Čadina promítá život. Inspiraci čerpá všude kolem sebe. Menu odráží Itálii, trendy, sezónnost i krásné podzimní ingredience - houby, dýni, květák, jablka ... Jakub do menu promítl vše, co jej ovlivňuje. Je to mix zážitků, hezkých vzpomínek na jídla a chuťové kombinace, které mu utkvěly v paměti, ať už teď nebo v dětství. Servíruje vám balanc všeho, co jej právě baví na jednom talíři. Za nás má podzimní menu šťávu. Pojďte ochutnat.

LETNÍ MENU

Představujeme vám letní menu, které má velké ambice už od předkrmu. Předkrmu, který jste si vlastně na menu vybrali sami. Poprvé jej šéfkuchař Jakub Čadina připravil jako jeden ze specials na eventu Amano hostuje Gastronomice. Během večera si jej hosté i několikrát přidali, slavil úspěch. A někteří se i vyslovili, že by si jej přáli přidat do stálého menu. Jakub vaše přání vyslyšel ...

JARNÍ MENU JE TADY

Nové menu v La Bottega Gastronomika má zelenou. Jarní menu je konečně tady a je krásně fresh! Jarní menu stojí na nejčerstvějších ingrediencích, které příroda kolem nabízí - mladý hrášek, jarní cibulka, mladá mrkev, špenát, chřest, cuketky a spousta bylinek. Je to hra, kombinací chutí, barev a textur. Už od pohledu nás každý z chodů moc baví. Tady je ...